Myśliwi zabijają nasze psy

21:52

22 lutego 2015

Małgorzata Nabel-Dybaś

dziennikarz działu artystycznego (tel. 68 455 55 45). Z radiem związana jestem od 97r. Chodzę swoimi drogami i czasem omijam przeszkody. Trudno się ze mną zaprzyjaźnić chociaż nigdy nie mam dystansu do moich bohaterów. Lubię słuchać muzyki w nissanie i zazwyczaj wtedy przyśpieszam. Ale nie boję się Policji, bo to porządne chłopaki. Zjem i ostrygę i ośmiornicę, ale najbardziej lubię rozpuszczony ser (ale nie rozbestwiony, bo mógłby uciec z talerza). Nie cierpię, kiedy ktoś w sąsiednim pokoju wali w klawisze pianina jak opętany. Moja praca kojarzy mi się z podróżą, która bywa niebezpieczna, ale w gruncie rzeczy dobrze się kończy. Zawsze też chciałam samodzielnie latać, jednak na razie jest to nieosiągalne marzenie. Dlatego często patrzę w niebo. I tyle o mnie.

(Visited 199 times, 1 visits today)

Dlaczego myśliwi zabijają nasze psy?

Jak to możliwe, że w cywilizowanym kraju, w XXI wieku człowiek idący ścieżką przez las ze swoim psem nie może się czuć bezpiecznie?

Myśliwi zabijają psy, mimo, że nie wolno im tego robić w świetle znowelizowanej Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Goście

Waldemar Tietz, właściciel zabitego przez myśliwego Hiro

Beata Staszak – właścicielka Ediego, który został zastrzelony przez myśliwego

Julia Wojnarowska – inspektor BOZ

Rafał Gaweł, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ludzie Przeciw Myśliwym

Bolesław Tatarzycki – wiceprezes Naczelnej Rady Łowieckiej, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Zielonej Górze

Zdzisław Rudkiewicz – łowczy okręgowy

Myśliwi ze związków Łowieckich często pomniejszają rangę takich spraw i zrzucają winę na właścicieli psów, zarzucając wręcz kłusownictwo. Jakie są Pańskie wnioski  – zapytałam p. R.Gawła

Na stronie Ludzie Przeciw Myśliwym znajduje się dużo drastycznych zdjęć i filmów z polowań!

https://www.facebook.com/pages/Ludzie-Przeciw-My%C5%9Bliwym/325356154277382?fref=ts

W dniu 1.1.2012r. weszło w życie nowe brzmienie art. 33a ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt:

„Dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego może podjąć działania zapobiegające wałęsaniu się psów na terenie obwodu poprzez:

1)pouczenie właściciela psa o obowiązku sprawowania kontroli nad zwierzęciem;

2)odłowienie psa i dostarczenie go właścicielowi, a jeżeli ustalenie tej osoby nie jest możliwe dostarczenie do schroniska dla zwierząt; odłowienie i dostarczenie psa odbywa się na koszt właściciela.”

Czy to znaczy, że myśliwi (inne osoby mające prawo używać broni palnej) nie mają prawa strzelać do psów? Nie do końca – zwróćmy uwagę na wciąż obowiązujący ogólny przepis pozwalający na dokonywanie takiego odstrzału (art. 6 ust. 1 pkt 5 ustawy):

„Zabrania się zabijania zwierząt, z wyjątkiem: (…) usuwania osobników bezpośrednio zagrażających ludziom lub innym zwierzętom, jeżeli nie jest możliwy inny sposób usunięcia zagrożenia (…)”

Dotyczy to wszystkich zwierząt:

– bezpośrednio zagrażający ludziom lub zwierzętom;

– gdy nie jest możliwy inny sposób usunięcia zagrożenia.

 

(Visited 199 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz