Mewki Japońskie – ptasie piastunki

21:52

1 marca 2015

Małgorzata Nabel-Dybaś

dziennikarz działu artystycznego (tel. 68 455 55 45). Z radiem związana jestem od 97r. Chodzę swoimi drogami i czasem omijam przeszkody. Trudno się ze mną zaprzyjaźnić chociaż nigdy nie mam dystansu do moich bohaterów. Lubię słuchać muzyki w nissanie i zazwyczaj wtedy przyśpieszam. Ale nie boję się Policji, bo to porządne chłopaki. Zjem i ostrygę i ośmiornicę, ale najbardziej lubię rozpuszczony ser (ale nie rozbestwiony, bo mógłby uciec z talerza). Nie cierpię, kiedy ktoś w sąsiednim pokoju wali w klawisze pianina jak opętany. Moja praca kojarzy mi się z podróżą, która bywa niebezpieczna, ale w gruncie rzeczy dobrze się kończy. Zawsze też chciałam samodzielnie latać, jednak na razie jest to nieosiągalne marzenie. Dlatego często patrzę w niebo. I tyle o mnie.

(Visited 140 times, 1 visits today)

Wbrew nazwie to ptak pochodzący z Chin.  Mewki japońskie wychowują i pielęgnują swoje potomstwo najlepiej ze wszystkich ptaków egzotycznych hodowanych w warunkach domowych. Nazywane są także piastunkami – bo mogą być nawet rodzicami zastępczymi innych małych ptaków egzotycznych, które zostały porzucone przez rodziców. Jakie jeszcze ciekawe zachowania można zaobserwować u mewek?

Robert Wilamowski, hodowca ptaków egzotycznych, prezes Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych oddział w Zielonej Górze

 

Robi się coraz cieplej, właściciele psów przychodzą po zimie, żeby odświeżyć szatę ich psów  na wiosnę. Taka jednorazowa pielęgnacja coś daje?

Izabela Bugiel, Groomer  – psi fryzjer

 

Przyleciały żurawie! Opowiada Piotrek Dziełakowski

 

 

(Visited 140 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz