Wspominamy rok 2017*** „Życie potrojone”- reportaż Cezarego Galka o niepełnosprawnych trojaczkach, które skończyły już 25 lat

16:10

31 grudnia 2017

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

(Visited 5 864 times, 1 visits today)

Sabina, Sławek i Sylwek- skwierzyńskie niepełnosprawne trojaczki obchodziły kilka tygodni temu swoje 25 urodziny. Rodzinie Państwa Wysockich towarzyszymy z mikrofonem od trzynastu lat. W tym czasie powstały cztery reportaże dokumentujące szczęśliwe chwile i te gorsze związane np. z istniejącymi w dalszym ciągu w naszym społeczeństwie barierami i stereotypami. Ostatnio byliśmy zaproszeni do ich domu siedem lat temu z okazji osiemnastych urodzin. Od tego czasu w życiu dzieci i rodziców wiele się zmieniło.

Podczas przygotowań  do kameralnej urodzinowej uroczystości znalazł się czas na wspomnienia i trudne tematy związane z funkcjonowaniem rodzeństwa w tzw. normalnym życiu. Od pewnego czasu mieszkają w podzielonogórskim Droszkowie. Zmiana środowiska poprawiła jakość życia i pozwoliła skupić się na sprawach naprawdę ważnych. Sylwek próbuje tworzyć poezję, pisze też książkę, Sabina studiuje malarstwo, które pozwala jej wypowiedzieć się łatwiej i jest pasją ciągle jeszcze nie do końca spełnioną. Siły rodziców Krystyny i Romana muszą wystarczyć na jeszcze wiele lat, choćby dla  Sławka, który wymaga ciągłej opieki nie tylko medycznej. Reportaż jest próbą podsumowania dotychczasowego życia trojaczków i ich rodziców oraz próbą spojrzenia w przyszłość.

Posłuchaj reportażu.

25 lat razem (z rodzinnego albumu).

(Visited 5 864 times, 1 visits today)

11 myśli na temat “Wspominamy rok 2017*** „Życie potrojone”- reportaż Cezarego Galka o niepełnosprawnych trojaczkach, które skończyły już 25 lat”

  1. Wielcy… żyją wśród nas !!! Trzeba tylko ich zauważyć…!!!

  2. Nie ma takich słów którymi można by ocenić , docenić los Takich Rodzin i Wyjątkowych Rodziców , podejmują się opieki nad Swoimi Najukochańszymi Dziećmi , wyjątkowymi , innymi niż wszystkie . A oceniać wsparcie i pomoc państwa można tylko z perspektywy bycia samemu rodzicem , opiekunem osoby niesamodzielnej .Jest a jakoby jej nie było , żenująca i uwłaczająca godności ludzkiej . Publiczne zbiórki i zbieranie pieniążków na leczenie , terapie i rehabilitacje , kolejki do lekarzy , czekanie na terminy . Powszechne poczucie opuszczenia i samotności w walce o życie i godne życie . Czy kiedyś będzie lepiej ? Nie wiem ,może , nadzieję trzeba mieć bo to daje siłę do dalszego czekanie i szukania rozwiązań problemów a każdego dnia pojawiają się nowe . Pozdrawiam serdecznie Cudowną Rodzinę , zdrowia ,sił i cierpliwości i odrobinę poczucia szczęścia w trudnej codzienności , wszystkiego co dobre i piękne , niech się spełni.

  3. Zycie potrafi byc trudne same w sobie, jesli ktos dodatkowo musi sprostac takim przeciwnosciom to niesamowite. Cudowna rodzina, Krysia i Romek badzcie dzielni zasluzyliscie na najlepsze. Slawku zdrowia i radosci w kazdym dniu. Jestescie bohaterami. Powodzenia.

  4. Oczywiscie najlepsze zyczenia dla Sylwka I Sabiny. Powodzenia jestescie wspaniali!

  5. Kochani przenieśliście góry!! ! Macie Super Dzieci!!!☺☺☺.Jesteście Wspaniałą Rodziną!!!☺☺☺Gratulacje życzymy sił na następne lata!!!!☺☺☺Najwspanialsze życzenia dla Sabinki Sławka i Sylwka 💖💖💖i oczywiście dla Rodziców i starszego Rodzeństwa☺☺☺Pozdrawiamy😚.Reportaż Super!!!

  6. Reportaż SUPER! Rodzina cudowna, miałam zaszczyt poznać osobiście. Chwile spędzone z wami bezcenne. Całuski :-)

  7. Wszystko to prawda. Też jestem Ich fanem. Dziękuję w imieniu trojaczków i rodziców. autor

  8. Twoje reportaże sa wyjątkowe i niepowtarzalne. Jesteś Wielki 💕 Życzymy spełnienia marzeń 🌷🌷🌷

  9. Cezary, Dziękujemy za wspaniały reportaż i wzruszenia jakie nam podarowałes. Dziękujemy wszystkim za wpisy, jakimi wywołaliście radosc na naszych twarzach 💙❤️💚

  10. Kolejny raz Dziękuje, za Twoje reportaże i za dobro jakie w nich nam przesyłasz. Życzenia dla Ciebie na Nowy Rok : spełnienia marzeń, zdrowia i reportaży które dają sluchaczą nadzieję na lepsze życie, oraz sukcesów zawodowych , tego życzymy całą naszą rodzinką. Krysia 🌷

Dodaj komentarz