NA BIS*** ,,Tunezyjska kolacja”

10:04

22 czerwca 2011

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

(Visited 3 436 times, 1 visits today)

Aby zrozumieć trudną sytuację panującą w afrykańskich krajach arabskich postanowiłem prywatnie porozmawiać z moim znajomym Beadrim Herchim, jedynym na stałe mieszkającym w Zielonej Górze Tunezyjczykiem. W Tunezji przecież wszystko się zaczęło…

Co prawda w Polsce jest już od 16-stu lat, jednak często bywa w „starym kraju” i ma tam również liczną rodzinę. Niewinne spotkanie za sprawą nie gorszej od polskiej tunezyjskiej gościnności, szybko przerodziło się w gotowanie tunezyjskiej potrawy, słuchanie tunezyjskiej muzyki i długie rozmowy na temat pięknego kraju z którego pochodzi i życia w nowej ojczyźnie. W Polsce wraz z Beatą i czworgiem dzieci tworzą polsko-tunezyjską rodzinę. Zawodowo jest lekarzem rodzinnym. Dopiero po kilku godzinach rozmowa zeszła na wcześniej ustalony temat. W ten sposób powstała opowieść pełna wspomnień, dźwięków, zapachów i emocji będących udziałem człowieka, żyjącego między dwoma różnymi od siebie światami.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/03/20-tunezyjska-kolacja.mp3|titles=Posłuchaj reportażu]

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/03/20-tel.mp3|titles=Wypowiedzi słuchaczy po I emisji audycji]

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/26-tel.mp3|titles=Wypowiedzi po II emisji audycji]

Z rodzinnego albumu- wakacje w starym kraju.

(Visited 3 436 times, 1 visits today)

6 myśli na temat “NA BIS*** ,,Tunezyjska kolacja””

  1. Z wielką radością wysłuchałem w naszym radiu reportaż z życia Pana Doktora u nas w kraju a ścislej w naszum miescie..Również oglądam zdięcia. Miło mi jest poznać rodzinkę.Jest wspaniała,którą pozdrawiam i życzę zdrowia oraz powodzenia. Wspaniałe dzieciaki..Cieszę się,że powodzi się Panu Doktorowi dobrze.Oby tak dalej . bo Panu to się należy,Jest Pan wspaniałym człowiekiem,lekarzem.Chciałbm życzyć Panu by radość i uśmiech zawsze gościł w Pańsim życiu.Jednum słowem powodzenia.

  2. Bardzo interesujący reportaż,wspaniała rodzinka! Słuchając bohatera reportażu można -OPTYMIZMEM.
    Wszystkiego najlepszego życzę oraz spełnienia wszystkich marzeń i zamierzeń. Pozdrawiam serdecznie.

  3. Reportaż przybliżył mi kulturę i obyczaje różnej ludności zamieszkałej w Tunezji.Jeszcze nigdy nie byłam w żadnym kraju arabskim i być może , dzięki temu reportażowi wybiorę się właśnie do Tunezji,gdy zapanuje tam względny spokój.Serdecznie pozdrawiam.

  4. dotrzymałam umowy i wysłuchałam reportaz w całości. Potwierdza to co myślę o mim lekarzu pierwszego kontaktu, jest pogodny, otwarty na ludzi i ciepły. A rodzina jest dla niego bardzo ważna. Naturalny i normalny człowiek : tato , lekarz Człowiek.Dziękuję za spotkanie z panem Badredddine ika

  5. Dobry fachowiec, pogodny czlowiek, zawsze ma czas dla pacjentow. Potwierdza sie tez, ze mezczyzni sa najlepszymi kucharzami, prawdziwy family man;)

Dodaj komentarz