Wspomnienie*** „Przodem do przodu”- opowieść o dziennikarzu radiowym Grzegorzu Chwalibogu w niedzielę po godzinie 9.00

13:40

2 lutego 2018

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

(Visited 3 533 times, 1 visits today)

13 stycznia odszedł nasz kolega, dziennikarz Grzegorz Chwalibóg.

Swoje życie dzielił między trzy pasje. Pierwsza to wędkarstwo dające kontakt z naturą i okazję do refleksji, kojarzące się z latami młodości i pstrągami łowionymi w górskim Dunajcu. Druga, największa, to komunikacja z drugim człowiekiem realizowana podczas wieloletniej pracy w radiu. Jednak przez kilkanaście lat jego życie znaczyła pasja trzecia – zmaganie się z przeciwnościami losu związanymi z postępującą chorobą Parkinsona.

Dużo wcześniej przez kilkanaście lat pracował w naszej rozgłośni, realizując swoje rozległe radiowe zainteresowania. Później po kilkuletniej przymusowej przerwie wrócił do radia jako szef rozgłośni akademickiej w Zielonej Górze. Przez te lata przygotowywał audycje o ludziach zmagających się z życiowymi trudnościami, nie przewidział, że w końcu sam stanie się bohaterem takiego reportażu. Z dziennikarskiego zadania za sprawą mojej propozycji w 2013 roku wywiązał się profesjonalnie, współtworząc opowieść pełną refleksji  nasyconej optymizmem i pogodą ducha. To spotkanie zapadło mi głęboko w pamięć, bo Grzegorz w towarzystwie swojej żony Ewy mówił o rzeczach, które są i dla mnie w życiu i mojej pracy niezmiernie ważne, zdobywając się na szczerość, której wymagał nieraz od bohaterów swoich reportaży. Będę pamiętał…

Cezary Galek

 

(Visited 3 533 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Wspomnienie*** „Przodem do przodu”- opowieść o dziennikarzu radiowym Grzegorzu Chwalibogu w niedzielę po godzinie 9.00”

  1. Szanowna redakcjo, pod zapowiedzia umieściliście inny reportaż
    Pozdrawiam

  2. Jest już ok.- Dziękuję,że mogłem tego posłuchać.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz