OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY REPORTERÓW RADIOWYCH

17:08

5 kwietnia 2007

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

(Visited 243 times, 1 visits today)

Już po raz dziewiąty w dniach 10-13.05.2007 serdecznie witaliśmy reporterów radia publicznego, współpracowników, producentów i gości na Ziemi Lubuskiej. Tematem przewodnim konkursu „Wspólna Europa” pozostaje nadal proces integracji Polski z UE w kontekście zmiany przestrzeni w której żyjemy.

publicznego.

Co zrealizowalismy :

1. Po raz szósty konkurs „WSPÓLNA EUROPA”.

2. Po raz pierwszy we współpracy z Polskim Radiem S.A Galę Reportażystów konkursu „Melchiory 2007”.

3. Po raz kolejny zaproszeni goście podzielili się z nami wiedzą na temat standardów obowiązujących w europejskich radiofoniach.

4. Na prośbę prezesa Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” Krzysztofa Pijarowskiego ogłosiliśmy dodatkowy konkurs na audycję radiową o tematyce związanej z problematyką transplantacji narządów w Polsce.

Prace, które wpłynęły na konkurs „WSPÓLNA EUROPA”

1. Anna Leśniewska – Radio Rzeszów – „Dzieci rewolucji”

2. Jolanta Drużyńska – Radio Kraków – „Ściana płaczu”

3. Anna Łoś – Radio Kraków – „Zakapturzone sukmany”

4. Magdalena Skawińska – Studio Reportażu i Dokumentu – „Kropla”

5. Sebastian Przybyłowicz – Radio Kielce – „Jak magiczną różdżką”

6. Małgorzata Żerwe – Radio Gdańsk – „Badania nad stanem zadowolenia studentów IV roku filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego”

7. Katarzyna Fortuna – Radio Kraków – „Czego chcieć więcej”

8. Alicja Pietruczuk – Radio Białystok – „Ich drogie dzieci”

9. Anna Bogdanowicz – Radio Białystok – „Nasz biały miś”

10. Rafał Regulski – Radio Merkury Poznań – „Wielka frajda w Stroszkach”

11. Dorota Fredro-Boniecka – Studio Reportażu i Dokumentu – „Nowe życie starej wioski”

12. Ewelina Karpacz i Magda Skawińska – Studio Reportażu i Dokumentu – „Spiritus Flat Ubi Vult”

13. Ewa Szkurłat-Adamska – Radio Kraków – „Serce”

14. Jolanta Rudnik – Radio Koszalin – „W cieniu dobrego drzewa”

15. Roma Leszczyńska – Radio Łódź – „e-rodzina”

16. Ewa Zdrojkowska – Radio Olsztyn – „Historia zebrana do teraz…”

17. Dorota Juchnowska – Radio Kielce – „Jędrek”

18. Irena Linkiewicz – Radio Zachód – „Żyli długo i szczęśliwie”

19. Czesław Borowik – Radio Lublin – „Krajobraz bardziej bajkowy”

20. Katarzyna Więckowska – Radio Zachód – „Welcome to Poland”

21. Małgorzata Sawicka – Argonauta-Studio Reporterskie – „Matka Polka”

22. Monika Malec – Radio Lublin – „Nauczyciel poszukiwany”

23. Anna Kaczkowska – Radio Lublin – „Singer musi poczekać”

24. Mariusz Kamiński – Radio Lublin – „Złamany bagnet”

25. Marek Mierzwiak – Radio Katowice – „Trzecie życie”

Prace, które wpłynęły na konkurs w kategorii „TRANSPLANTACJE”

1. Małgorzata Furga i Anna Kohmer – Polskie Radio Szczecin – „Inny Michał”

2. Dorota Juchnowska – Radio Kielce – „ML 47”

3. Ewa Zdrojkowska – Radio Olsztyn – „Między rozpaczą a nadzieją”

4. Anna Bogdanowicz – Radio Białystok – „Nie wszystek umrę”

5. Jolanta Drużyńska – Radio Kraków – „Serce dla Romana”

6. Grażyna Wielowieyska – Studio Reportażu i Dokumentu – „Serce”

Prace zostały przyjęte i przekazane do przesłuchania czlonkom jury konkursowego:

Irenie Piłatowskiej

Annie Sekudewicz

Tadeuszowi Zwiefce

Krzysztofowi Pijarowskiemu (kategoria Transplantacje)

Sekretarz konkursu Cezary Galek.

PROGRAM WARSZTATÓW

czwartek – 10.05.2007

Przyjazd i zakwaterowanie uczestników

18.00 Kolacja

19.00 Spotkanie organizacyjne (sala konferencyjna na piętrze)

19.30-22.30 Prezentacja audycji nominowanych konkursu „Wspólna Europa”(3 audycje),dyskusja

piątek – 11.05.2007

8.30 Śniadanie

10.00 Spotkanie przedstawicieli zarządów spółek regionalnych Polskiego Radia

(sala konferencyjna na parterze)

10.00 Prezentacja audycji nominowanych konkursu „Wspólna Europa” (7 audycji), dyskusja

15.00 Obiad

16.00 Prezentacja audycji i autorów nominowanych konkursu „Melchiory 2007”

(omówienie) – Irena Piłatowska

17.30 Program rekreacyjny- wyjazd do Lubniewic – spotykamy się koło wyjścia

(wycieczka bryczkami, ognisko) – gospodarz: Urząd Miasta Lubniewice

sobota-12.05.2007

8.30 Śniadanie

10.00 Prezentacja audycji nominowanych w dodatkowej kategorii ”Transplantacje” (3 audycje)

12.30 Seminarium „EBU Radio Feature Project Group” i

„Europejska radiowa szkoła młodych talentów”, sprawozdanie z IFC 2007-Anna Sekudewicz

15.00 Obiad

16.00 Seminarium „ABC konkursów międzynarodowych”

WOLFGANG BAUERNFEIND – Head of Feature Department RBB

18.00 Wyjazd do Zielonej Góry

19.00 GALA REPORTAŻYSTÓW „Melchiory 2007”

Ogłoszenie wyników Konkursu „Wspólna Europa”

i w dodatkowej kategorii ”Transplantacje”

Wręczenie nagród

Koncert Krzysztofa Kiljańskiego

Koktajl

22.00 Uroczysta kolacja (Bukowy Dworek)

Niedziela-13.05.2007

9.00-10.00 Śniadanie , wyjazd uczestników

(Visited 243 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz