Przypadek to nie wszystko

14:21

22 lutego 2012

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 56 times, 1 visits today)

 

Aronson w książce pt. „Przypadek to nie wszystko” kreśli pasjonujący obraz czasów, w których przyszło mu żyć:wielki kryzys, walka o zniesienie segregacji rasowej, ruch hipisowski, ruch na rzecz wyzwalania potencjału ludzkiego.
Sam czynnie uczestniczył w każdym z tych epizodów historii, kilkakrotnie wręcz zmieniając ich bieg. Opowiada o nich przez pryzmat losów własnych i swoich najbliższych. Czyni to jednak w sposób rzadko spotykany – potrafi spojrzeć na historię równocześnie z kilku perspektyw: zwykłego obywatela, aktywnego jej uczestnika, wytrawnego znawcy procesów, jakie towarzyszą i tym wielkim, i tym drobnym zmianom społecznym.
Aronson pisze też o ludziach, którzy stworzyli współczesną psychologię społeczną: Abrahamie Maslowie, Jerome Brunnerze, Davidzie McClellandzie, a przede wszystkim o Leonie Festingerze. Ujawnia ich zalety i słabości, nie kryje swoich sympatii i antypatii. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Charaktery.

 

O książce Izabela Patek rozmawia z Beatą Klary – poetką i recenzentką.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/02/22-moje-zycie-psychologa-spolecznego.mp3|titles=O książce Przypadek to nie wszystko Izabela Patek rozmawia z Beatą Klary]

(Visited 56 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz