Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy

11:39

6 października 2011

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 64 times, 1 visits today)

Kontynuacja przygód księdza Rafała Nowiny, nieszablonowego proboszcza wplątanego w walkę o sukcesję po zmarłym biskupie Jakubie.

Staje się on powiernikiem sporej sumy pieniędzy, którą biskup zostawił gródeckiej parafii. Rafał nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił oryginalnego sposobu przechowywania tych pieniędzy i zarządzania nimi. Budzi to w Gródku – i nie tylko – sporą sensację. We wsi buzują emocje związane zarówno z wybuchem „Solidarności”, jak i z życiem osobistym mieszkańców. Ujawniają się skrywane związki i sekrety, na scenę wkracza tajemnicza matka Marianowej, lokalna uzdrowicielka. W obliczu nadchodzących niespokojnych czasów siostra Rafała, lekarka Maja, usiłuje uchronić przed służbą wojskową młodzieńców z wioski, co owocuje dramatycznym zwrotem akcji. Proboszcz nadal dokonuje niezwykłych rzeczy wśród swoich parafian, wpływając na przemianę ich poglądów i podejścia do życia, nie potrafi sobie jednak ułożyć relacji z własną rodziną. A wszystko to dzieje się w obliczu nadchodzącego stanu wojennego.

„Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy” to kontynuacja książki „Ksiądz Rafał” wydanej nakładem Wydawnictwa Znak w kwietniu 2010 r.

O książce Izabela Patek rozmawia z Beatą Klary – poetką i recenzentką.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/10/06-niespokojne-czasy.mp3|titles=O książce Ksiądz Rafał Niespokojne czasy Izabela Patek rozmawia z Beatą Klary]

(Visited 64 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz