Słubicka Biesiada bez granic

21:52

19 maja 2016

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

(Visited 955 times, 1 visits today)

Za nami trzecia edycja Przeglądu Piosenki Biesiadnej „Biesiada bez granic” organizowanego przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury i zespół „Konsonans”. 14 maja w sali Collegium Polonicum rozśpiewani seniorzy (ale nie tylko) z naszego regionu bawili się przy piosenkach „na żołnierską nutę”.
Impreza co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników. W tym roku na scenie zaprezentowało się dwanaście zespołów: „Łęczanie” z Ośna Lubuskiego, „Antidotum” i „Lubuszanki” z Cybinki, „Wrzosy” z Rzepina, „Osoria” ze Szczańca, „Akolada” z Zielonej Góry, Górzycka Kapela Ludowa z Górzycy, „Kargowiacy” z Kargowej, „Drzewiczanie” z Kostrzyna Nad Odrą, „Retro” ze Świebodzina, „Nietkowianki” z Nietkowa i „Konsonans” ze Słubic.
W podziękowaniu za swój trud i zaangażowanie uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Słubicach oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach. Miłą niespodzianką dla seniorów był występ młodzieżowej scholi „ Jerzyki” z Kunowic.
Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy spotkali się na wspólnej biesiadzie w holu Collegium Polonicum, gdzie bawili się do wieczora.

fot. A. Apolinarski

(Visited 955 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz