Prof. Lilianna Kiejzik – Rosyjska filozofia Srebrnego Wieku

11:59

2 marca 2011

Konrad Stanglewicz

dziennikarz   +48 68 4555 507

(Visited 951 times, 1 visits today)

Filozofia rosyjska, gdy powstała, miała charakter religijny. Próby jej uprawiania łączyły się z religijnym rozumieniem świata. Wypracowała też pojęcia, które stały się „zwierciadłem jej duszy”, sensem, treścią, kluczem do jej zrozumienia. – Dwa z nich: Bogoczłowieczeństwo i Sofia – Mądrość Boża mają znaczenie szczególne – mówi prof. Lilianna Kiejzik. Rozmawia z nią Konrad Stanglewicz.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/03/02-eureka-07022011.mp3|titles=EUREKA 07.02.2011]

Lilianna Kiejzik – urodziła się i mieszka w Zielonej Górze; ukończyła studia filozoficzne w specjalności historia filozofii. Zajmuje się zagadnieniami rosyjskiej filozofii Srebrnego Wieku, feminizmu filozoficznego, filozofii człowieka, kultury starożytnej Grecji. Jest wielką miłośniczką psów, szczególnie jamników. Najbardziej lubi podróżować po wyspach greckich, tych, gdzie narodziła się filozofia. Kieruje Instytutem Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

(Visited 951 times, 1 visits today)

11 myśli na temat “Prof. Lilianna Kiejzik – Rosyjska filozofia Srebrnego Wieku”

 1. Wkrótce na tej stronie rozpoczniemy publikację cyklu prof. Kiejzik „Kobiety w filozofii, filozofowie o kobietach”. Na antenie nadajemy w poniedziałki o 18.10. W najbliższy poniedziałek, 14 lutego: o Augustynie, Abelardzie i Heloizie. Zapraszam – ks

 2. Panie Konradzie, gdzież są zapowiedziane audycje! ???Ja poproszę!

 3. Niestety, nikt ze mna nie rozmawial wiecej w sprawie tych audycji. Ale w miedzyczasie zredagowalam zbior esejow „Kobiety w filozofii. Filozofowie o kobietach”. Ukaze sie w ciagu najblizszych dni w wydawnictwie UZ. Zachecam do poczytania: tam takze o filozofach rzymskich Senece i Cyceronie, Kierkegaardzie i Reginie Olsen, Dostojewskim i Annie Snitkinie, Zofii Charlotcie i Leibnizu i wiele innych. Dziekuje wszystkim za cieple slowa i pozdrawiam najserdeczniej.
  Lilianna Kiejzik

 4. Muszę przyznać, że wykłady które są tutaj opublikowane są ciekawe i dają dużo do myślenia. Dziękuję Pani Profesor za możliwość umieszczenia ich na stronie internetowej. Myślę, że pomogą mi w nauce do egzaminu poprawkowego, który już niedługo, bo 8 września. :-)
  POZDRAWIAM

 5. Pani Profesor jest Pani boska serdecznie dziękujemy za tak ciekawe audycje. Jako ambasadorki przedsiebiorczosci chcemy zacytować niektóre Pani wypowiedzi na konferencji kobiet biznesu w Dubaju w grudniu tego roku. Bardzo prosimy o wyrażenie zgody.
  Panie Konradzie czy można liczyc na audiobooka z audycjami Pani Profesor.
  Serdecznie dziękujemy jeszcze raz i prosimy o więcej.

  zespol w.m.

 6. Pani Profesor jak zawsze ciekawy wykład. Uwielbiam Pani słuchać. Dzięki Pani odkryłam , że filozofia potrafi być fascynująca. Kiedyś tak nie było, ale po Pani wykładach całkowicie się to zmieniło. Czekam na więcej !!!!

 7. Prawdziwa filozofia nigdy nie była bardziej konieczna niż dzisiaj. Filozofia to poszukiwanie mądrości, a mądrość to Sztuka Życia.
  Nikt tak pięknie nie potrafi o niej mówić jak prof. Lilianna Kiejzik.
  Pani Profesor, jestem Panią szczerze zachwycona i proszę o więcej!

 8. Nigdy nie sądziłam, że filozofia może być tak przyjazna. Słuchanie audycji Pani Profesor to sama przyjemność i możliwość zdobywania wiedzy. Oby ich było jak najwięcej.
  Pozdrawiam.

 9. kocham od 9 lat całym sercem ten intelekt, głos i spojrzenie tych pięknych czarnych oczu <3

Dodaj komentarz