Posłuchaj*** „Nie żądam od życia zbyt wiele…”- reportaż Izabeli Patek

08:00

25 października 2017

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 7 037 times, 1 visits today)

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

(Visited 7 037 times, 1 visits today)

Elżbieta Kuczyńska  pochodzi z Poznania. Jest piosenkarką i gitarzystką.

Od kilkunastu lat walczy z chorobą nowotworową, aktywnie bierze udział w warsztatach dla kobiet dotkniętych tą chorobą, śpiewa też w chórze prawosławnym „Sotiria”. Do Gorzowa przyjechała w 1973 roku po ukończeniu studiów  na Politechnice Poznańskiej. Jeszcze podczas studiów zainteresowała się piosenką poetycką i turystyczną, a w latach siedemdziesiątych zdobywała główne nagrody na większości liczących się festiwali w Polsce. Choć nie zdecydowała się na zawodowstwo, na scenie muzycznej jest obecna już od ponad 45 lat. Ukończyła teologię na Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu. Ostatnio wystąpiła dla przyjaciół z oddziału zakładowego PTTK Stilon. Uważa, że trzeba cieszyć się chwilą.

Posłuchaj reportażu.

Fot. Katarzyna Radkiewicz, Iga Borowska-Krajnik, Aleksander Grabowski

 

(Visited 7 037 times, 1 visits today)

9 myśli na temat “Posłuchaj*** „Nie żądam od życia zbyt wiele…”- reportaż Izabeli Patek”

  1. Elu! puściłam kiedyś Twoje śpiewanie siostrze i szwagrowi, kiedyś wytrawnym turystom, zwłaszcza szwagier był zachwycony i powiedział, że musiał sie kiedys zetknąć z Toba na jakichs przeglądach… buziaczki!!!

  2. Wspaniala piosenkarka wspaniala kobieta I przyjaciolka. Duzo jeszcze zdrowia Elu, z przyjemnoscia wysluchalam Twoje opowiesci z optymizmem w Twoim glosie oraz urywki pieknych piosenek
    Poprostu jestes urocza

  3. Cudnie Cię było usłyszeć Elu. To prawda, masz głębię w spojrzeniu tak trochę onieśmielającą ale ciepłą i spokojną. Pozdrawiam i do zobaczenia

  4. Droga Elu mówiąc i śpiewając dajesz słuchaczowi ogrom siły, mimo trudnych kolei losu w Modlitwie Panie ofiaruj każdemu z nas….przekazujesz największe wartości życia tak skromnie , tak subtelnie a jakże wymownie.Słońce życzę Ci nadal niespożytej siły pozdrawiam cieplutko i ślę dobre Anioły.
    Pani Izo dziękuję za ten wspaniały reportaż .

Dodaj komentarz