Bogdanieckie kolędowanie

16:59

23 stycznia 2017

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

(Visited 772 times, 1 visits today)

V Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy mu” odbył się 21 stycznia w kościele parafialnym p. w. św. Jana Chrzciciela w Bogdańcu. Uczestników i mieszkańców Bogdańca przywitał ksiądz proboszcz, Gabriel Stożek.
W tegorocznym przeglądzie wzięły udział zespoły: „Jagienki” z Bogdańca, chór „Postomia” z Krzeszyc, „Kominek” z Gorzowa Wlkp., „ŚpiewajMi” z Bogdańca, chór „Pokolenia” z Glisna i „Drzewiczanie z Kostrzyna nad Odrą.
Każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za udział wraz z pamiątkową statuetką.
Podczas koncertu publiczność mogła wysłuchać i tych bardzo znanych, ale i tych mniej popularnych kolęd i pastorałek. Wybór repertuarowy jest przeogromny, bowiem wielkie jest bogactwo pieśni, związanych tematycznie z okresem Bożego Narodzenia.
Przegląd zakończyła Biesiada Bogdaniecka w restauracji „Zbyszko”, podczas której uczestnicy przeglądu zaprezentowali się już w innym, biesiadnym repertuarze.

(Visited 772 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Bogdanieckie kolędowanie”

  1. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie! Drzewiczanie przez całą drogę powrotną wspominali jak było super i że była świetna zabawa. Serdecznie dziękujemy zespołom Jagienki i Śpiewaj Mi z Bogdańca za zaproszenie! Mam nadzieje ze jeszcze nie raz się spotkamy na przeglądzie. Pozdrawiamy z Kostrzyna nad Odrą!

  2. Chór Postomia również pięknie dziękuje za zaproszenie, a organizatorom wszystkiego co najlepsze za przemiłą atmosferę życząc dalszych sukcesów w podtrzymywaniu tradycji folkloru wiejskiego.Alina Parchimowicz.

Dodaj komentarz