Co z tą obwodnicą? Ministerstwo infrastruktury przyjęło delegację z Krosna Odrzańskiego

16:12

13 kwietnia 2016

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

(Visited 764 times, 1 visits today)

W ministerstwie infrastruktury odbyło się spotkanie w sprawie budowy obwodnicy Krosna Odrzańskiego. Inwestycja potrzebna miastu została wykreślona z rządowego planu budowy dróg krajowych. Z urzędnikami ministerstwa spotkali się przedstawiciele Komitetu Obrony Budowy Obwodnicy Krosna Odrzańskiego. W rozmowach uczestniczył także poseł PiS Jacek Kurzępa.

Jak mówi Paweł Stefańczyk z komitetu, w tym roku nie będzie pieniędzy na obwodnicę. Oprócz jednak takiej deklaracji, padły też zapewnienia. Ministerstwo nie bagatelizuje problemu Krosna. Urzędnicy w Warszawie wiedzą, że inwestycja jest potrzebna . Niewykluczone, że pieniądze znajdą się w przyszłym roku:

W ministerstwie razem z członkami komitetu był Jacek Kurzępa. Poseł PiS podkreśla, że reprezentacja Krosna byłą dobrze przygotowana do spotkania:

Jacek Kurzępa podkreśla, że w sprawie obwodnicy Krosna potrzebny jest lobbing wszystkich lubuskich parlamentarzystów:

Inwestycja ma kosztować ok. 260 mln złotych. Czekają na nią przede wszystkim mieszkańcy, bo bez mostu i obwodnicy przez miasto przejeżdża około 13 tysięcy samochodów dziennie.

(Visited 764 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz