Obcokrajowcy Zastalu – szansa Marshalla, słaby Okoye

08:49

21 września 2010

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 63 times, 1 visits today)

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z trenerem Zastalu Zielona Góra – Tomaszem Herktem, który opowiada o zakończonym w niedzielę poznańskim memoriale J.Ponickiego. W turnieju z udziałem 4 zespołów z PLK najlepszy okazał się nasz zespół, który zajął pierwsze miejsce po wygraniu wszystkich meczów – z Treflem Sopot, PBG Basket Poznań i Siarka Tarnobrzeg. Nasz trener w trakcie turnieju przyglądał się szczególnie mocno Amerykanom – Marshallowi i Okoye. Marshall, który był już „na wylocie” z Zastalu ma szansę u nas zostać natomiast Okoye jest bliski rozstania z naszym zespołem. Tomasz Herkt powiedział nam, że Marshall zagrał bardzo chimerycznie – dwa mecze dobrze zaś w jednym wypadł słabo. „To obiecujący chłopak i jeśli przyjmie naszą nowa ofertę ma szanse u nas grać” – mówi Herkt. A propozycja to po prostu zgoda Amerykanina na mniejsze pobory, niż wcześniej umawiały sie obie strony. Zastal czeka teraz na kontakt z agentem zawodnika, który jest w szpitalu.

Tymczasem na turnieju zawiódł Ike Okoye. Chwalony na treningach, w meczach z trudnymi rywalami okazał się słaby, zwłaszcza w obronie. „W ataku jeszcze było jako tako, natomiast w defensywie ten zawodnik był niemiłosiernie ogrywany przez rywali” – narzekał Tomasz Herkt. Na razie Okoye będzie trenował z Zastalem ale jest bliski odejścia. Z naszyych nieoficjalnych informacji wynika, że agent szuka mu już innego klubu w Polsce.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/tomasz.mp3|titles=Tomasz Herkt – trener Zastalu Zielona Góra]
(Visited 63 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz