Premiera*** „Przeciw sobie samym…”- reportaż Izabeli Patek w środę po godz. 18.00

14:00

11 października 2017

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 2 660 times, 1 visits today)

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

(Visited 2 660 times, 1 visits today)

Pod opieką gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pozostają dzieci cierpiące na poważne schorzenia m.in. porażenia mózgowe, choroby genetyczne czy urazy okołoporodowe.

Bardzo częstym problemem, z którym muszą się zmagać ich opiekunowie, jest autoagresja. Na skutek uszkodzeń neurologicznych dzieci się gryzą, uderzają głową o ścianę lub inne przedmioty. Rodzice, nauczyciele i terapeuci na co dzień zmagają się z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim podopiecznym, starają się także temu przeciwdziałać.

Niedawno dopuszczono do terapii urządzenie, którego celem jest tłumienie postaw agresywnych. Dyrekcja, nauczyciele i rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną chcieliby, żeby taki aparat znalazł się w miejscowym Ośrodku Rehabilitacyjnym i pomógł w ograniczaniu tych zachowań.

Premiera w środę (11.10.2017) po godz. 18.00.

(Visited 2 660 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Premiera*** „Przeciw sobie samym…”- reportaż Izabeli Patek w środę po godz. 18.00”

  1. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że ,reportaż spełni swoją rolę i uda się pozyskać to urządzenie . Dzieci małe i już dorosłe niepełnosprawne ,chore i mające takie zachowania potrzebują pomocy , nie mają czasu by czekać na obiecaną poprawę losu . Znam ten problem od dwudziestu sześciu lat , każda forma pomocy jest ważna i potrzebna ,żyjemy ciągłą nadzieją na poprawę stanu zdrowia ,czasem jednak pojawia się poczucie opuszczenia i samotności w walce o zdrowie dorosłego już dziecka.

Dodaj komentarz