H. Harasimowicz odwołany. Nowym szefem lubuskich strażaków został Sławomir Klusek

13:37

30 marca 2016

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

(Visited 988 times, 1 visits today)

Zmiany w lubuskiej straży pożarnej. Starszy brygadier Hubert Harasimowicz został odwołany ze stanowiska Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Taką decyzję podjął we wtorek minister spraw wewnętrznych i administracji. Odwołania Huberta Harasimowicza ze stanowiska chciał wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Nowym komendantem został w środę starszy brygadier Sławomir Klusek, dotychczasowy „numer dwa” w lubuskiej straży.

Powołanie nowego komendanta

Jak informuje komenda lubuskiej straży, dziś Sławomir Klusek odebrał nominację z rąk sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego, w obecności komendanta głównego PSP st. bryg. Leszka Suskiego.

/var/www/wordpress/wp content/blogs.dir/7/files/2016/03/s. klusek
/var/www/wordpress/wp content/blogs.dir/7/files/2016/03/s. klusek

Nowy komendant lubuskich strażaków w 1994 roku, po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, rozpoczął pracę jako oficer Wydziału Operacyjnego w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie. W 1998 roku został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału operacyjnego, w 2005 został naczelnikiem tego wydziału, a w 2014 został powołany na zastępcę komendanta wojewódzkiego PSP w Lubuskiem. – W 1997 roku Sławomir Klusek dowodził m.in. operacją zabezpieczenia wizyty Jana Pawła II w Gorzowie i koordynował działania związków taktycznych Państwowej Straży Pożarnej działających podczas powodzi na terenie województwa gorzowskiego. W latach 2008 – 2010 był dowódcą operacji zabezpieczenia festiwalu Woodstock – czytamy w komunikacie lubuskiej straży pożarnej.

Komendant zapowiada przejście na emeryturę

Hubert Harasimowicz zapowiada, że przejdzie na emeryturę. Przypomnijmy, kierował lubuską strażą pożarną od 2013 roku. Wcześniej, od 2002 roku, dowodził komendą miejską straży w Gorzowie. – Jako komendant wojewódzki dał się poznać jako wnikliwy analityk precyzyjnie wyciągający wnioski, które przyczyniały się do właściwego rozwoju krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego na terenie województwa lubuskiego – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie lubuskiej straży pożarnej. Hubert Harasimowicz może zapisać na swoje konto szereg inwestycji przeprowadzonych w lubuskiej straży. W latach 2013 – 2015 z wykorzystaniem środków samorządowych, budżetu państwa, funduszy ochrony środowiska i Unii Europejskiej zakupiono dla lubuskiej straży pożarnej sprzęt o wartości ponad 30 mln zł. Były komendant zapowiada, że prawdopodobnie przejdzie na emeryturę.

 

(Visited 988 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz