„Sołtys a la italiana” – reportaż

15:09

23 sierpnia 2011

Małgorzata Nabel-Dybaś

dziennikarz działu artystycznego (tel. 68 455 55 45). Z radiem związana jestem od 97r. Chodzę swoimi drogami i czasem omijam przeszkody. Trudno się ze mną zaprzyjaźnić chociaż nigdy nie mam dystansu do moich bohaterów. Lubię słuchać muzyki w nissanie i zazwyczaj wtedy przyśpieszam. Ale nie boję się Policji, bo to porządne chłopaki. Zjem i ostrygę i ośmiornicę, ale najbardziej lubię rozpuszczony ser (ale nie rozbestwiony, bo mógłby uciec z talerza). Nie cierpię, kiedy ktoś w sąsiednim pokoju wali w klawisze pianina jak opętany. Moja praca kojarzy mi się z podróżą, która bywa niebezpieczna, ale w gruncie rzeczy dobrze się kończy. Zawsze też chciałam samodzielnie latać, jednak na razie jest to nieosiągalne marzenie. Dlatego często patrzę w niebo. I tyle o mnie.

(Visited 119 times, 1 visits today)

Bohater reportażu Carlo Paolicelli przybył z Rzymu do wsi Bolewice. To stąd pochodzi jego żona, ale Carlo zakochał się też w polskiej przyrodzie. Na cześć papieża Polaka swojemu synowi dał na imię Karol. Mieszkańcy Bolewic byli pod wrażeniem zapału i energii jakie Carlo wniósł w życie wsi i wybrali go sołtysem. W kontaktach z mieszkańcami nie jest twardy, ani też zbyt miękki. Klasyczne al dente.

 

Posłuchaj reportażu Ireny Linkiewicz „Sołtys a la italiana” w realizacji Leszka Michalskiego

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/23-soltys-a-la-italiana.mp3|titles=Sołtys a la italiana]

 

(Visited 119 times, 1 visits today)

7 myśli na temat “„Sołtys a la italiana” – reportaż”

  1. Brawo Panie sołtysie!!! Oby więcej takich sukcesow, powodzenia!!!

  2. Żeby nigdy nie dosięgła Cie pycha . Masz taakie inne,świeże spojrzenie na otaczasjjącą rzeczywistość,widzę duuże szanse na burmistrza M i G Pełczyce. Pozdrawiam
    j

  3. @serdeczny kolega z Pełczyc.

    Ja również widzę duże szanse na burmistrza MiG Pełczyce. Życzę Tobie Carlo dużo sukcesów. Pozdrawiam

Dodaj komentarz