Portrety

Portrety. Dźwiękowa Encyklopedia Lubuszan

Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie – mówi stare porzekadło. Jeśli Lubuskie jest naprawdę „warte zachodu” – jak głosi hasło promocyjne województwa – to przede wszystkim dzięki mieszkającym tu ludziom.

Nie „wypadliśmy sroce spod ogona”. Żyją pośród nas „mistrzowie”. Mają nie byle jakie osiągnięcia. Jedni utożsamiają się z miejscowością, którą wybrali przed laty na miejsce pobytu i pozostali jej wierni. Inni pozycję i nazwisko zdobyli wprawdzie gdzieś w świecie, ale podtrzymują więzi z regionem i chcą go promować. To nie tylko osoby z uznanym dorobkiem, ale też młodzi – twórczy, oryginalni, obiecujący – warci dostrzeżenia i wsparcia.
Jeśli lubuska tożsamość ma się krystalizować, to tylko tak: poprzez pokazywanie ludzi z charakterem, wyrazistą osobowością, których życie i dorobek mogą zaciekawiać, napawać dumą, podziwem, być wzorem oraz inspiracją dla innych.

Cykl „Portrety. Dźwiękowa Encyklopedia Lubuszan”powstaje w Radiu Zachód dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, w ramach promocji marki „Lubuskie warte zachodu”.
Audycje nadajemy w piątek po godzinie 18.oo.
Prosimy o podpowiadanie nazwisk osób wartych sportretowania.
Zapraszam – Konrad Stanglewicz, redaktor cyklu:
k.stanglewicz@zachod.pl

(Visited 422 times, 1 visits today)

Wykaz audycji